Zalecenia ogólne dotyczące wszystkich typów sylwetki.

Witam moje Drogie Panie;-)

Mam dla Was parę wskazówek dotyczących zdrowej diety

Powinniśmy pić 8 szklanek wody dziennie, wliczając w to wodę mineralną i herbatki ziołowe (dla kobiet aktywnych fizycznie, najlepsza będzie woda, co najmniej średniozmineralizowana, a najlepiej wysokozmineralizowana)

Dobrze żuć pokarmy, wtedy gdy mamy czas na jedzenie, skupiamy się na samym jedzeniu, nie róbmy trzech rzeczy na raz. Prawidłowe żucie pokarmów ma duży wpływ na ich trawienie. Dobrze przeżute pokarmy, nie podrażniają przewodu pokarmowego, łatwiej się trawią i powodują pobudzenie enzymów rozkładających pokarm oraz ułatwiają jego wykorzystywanie.

Nie należy pić w trakcie jedzenia. Jest to niestety bardzo często popełniany błąd przez wielu ludzi. Pragnienie najlepiej zaspokoić pół godziny przed posiłkiem, ewentualnie nie szybciej niż, pół godziny po. Picie podczas jedzenia zakłóca proces trawienia, ,,spłukujemy” część pokarmu za pomocą wypitego płynu. Czego rezultatem może być podrażnienie przewodu pokarmowego.

Należy jeść w spokojnej, przyjaznej atmosferze- spożywanie posiłku w pośpiechu, w nerwowej atmosferze, sprawia, że spożywanie pokarmu może być przyspieszone, czego skutkiem może być zgaga, niestrawność, ból brzucha.

Jeść ostatni posiłek 3 godziny przed snem, nie o 18 jak się kładziemy spać o 23, bo i tak dopadnie nas głód, a wieczorem łatwo ,,łapiemy” się na podjadanie słonych przekąsek typu orzeszki solone, czy też słodyczy. Natomiast jedząc bezpośrednio przed snem, z pełnym żołądkiem mamy problem zasnąć, występują również przez to inne zaburzenia snu.

Nigdy nie opuszczajmy śniadania Powinniśmy je zjeść zaraz po przebudzeniu,(do godziny czasu od wstania), żeby dostarczyć organizmowi siły do rozpoczęcia dnia. Gdy nie zjemy pełnowartościowego śniadania, chociażby owsianki z owocami i nasionami, to bardzo szybko organizm zacznie domagać się od nas dostarczenia glukozy (tylko nasz mózg potrzebuje 130 g glukozy w ciągu dnia), a wtedy ,,najłatwiejszym”,  ,,najszybszym” i ,,najprostszym”  sposobem na dostarczenie cukru do organizmu jest zjedzenie batonika. Brońcie się i jedzcie śniadania moje kochane.

Zakupy róbmy mądrze. Starajmy się kupować zdrową żywność: świeże/ mrożone owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, chude mięso, ryby, twarogi, kefiry, maślanki itd. Paczkowana i przetworzona żywność jest z reguły przetworzona i niezdrowa.  CZYTAJ ETYKIETY!

Pielęgnuj pozytywne nastawienie do życia. Wyznaczaj sobie realne cele, możliwe do osiągnięcia. Metoda małych kroczków jest najprostsza.

Nie zamęczaj się błędami z przyszłości tylko je napraw i żyj tu i teraz . Pielęgnuj teraźniejszość.

Robiąc zakupy pozostań w zgodzie z naturą. Kupuj produkty świeże i naturalne. Unikaj wszelkich dodatków do żywności (konserwantów, środków nadających smak i zapach, itp.) Glutaminian sodu, sorbitol, aspartam precz.

Leave a Comment on Zalecenia dotyczące wszystkich typów sylwetek (2013)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *