Filozofia HELP opisuje zdrowy styl życia. Każda z liter ma swoje znaczenie.

H (Health)- zdrowie

Ludzie świadomi zdrowego trybu życia, dużo częściej mają zdrowe przyzwyczajenia. Znają skutki swojego postępowania, co z pewnością jest dla nich motywujące. Gdy myślimy o zdrowym trybie życia, zaczynamy dostrzegać swoje błędy (widzimy, że nie odżywiamy się zdrowo i regularnie, że brakuje nam aktywności fizycznej, lub zupełnie jej nie mamy itp. Samo zwrócenie uwagi na swoje błędy to już ogromny krok do przodu. Faza która przygotowuje nas do działania. Wystarczy teraz tylko techniką małych ,,kroczków’’ zmienić styl życia. Zacząć regularnie i zdrowo jeść, no i oczywiście uprawiać aktywność fizyczną.  Nie chodzi tu o ,,mordercze treningi” i jedzenie ,,wszystkiego co zielone”. To zupełnie nie ta droga. Zniechęcimy się, nasz zapał zniknie i wrócimy do starych nawyków.  Każdy z nas lubi jakiś sport jeden pływanie, inny jogging, czy zumbe. Wybierz to co lubisz, co Ci sprawia przyjemność, spowoduje, że będziesz szczęśliwy i zadowolony, bo o to tu właśnie chodzi. Odżywiasz się źle? Zastanów się czy warto? Chcesz zafundować sobie nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemie, hiperglikemie, czy co gorsza zawał serca, udar mózgu. Myślę, że nie do tego dążymy, każdy z nas chce czuć się dobrze i być szczęśliwy, a zdrowa dieta i aktywność fizyczna nam w tym pomoże.

E (Everyone)

Jest dostępne dla wszystkich, nie patrz na to, że córka uprawia jogging to Ty już nie możesz. Zrób to jeżeli sprawia Ci to przyjemność.

L (Lifetime)

W każdym momencie naszego życia, bez względu na to, czy mamy 26 czy 78 lat. Wiek tutaj nie ma znaczenia. Czasami spacerując widzimy zmęczone 30-latki bez chęci do życia, otyłe, smutne, bezsilne. Młodzi ludzie często uważają, że są nieśmiertelni. Nie dbają o siebie, jedzą fast foody, siedzą całymi dniami w domu przed komputerem, czy pijąc ,,piwka’’ w pubach, itp.  Dopiero po upływie lat zauważamy, że już nie jesteśmy tacy zdrowi. Nie zdrowe zachowania kumulują się, aż w końcu widzimy tego rezultaty. A robiąc 2 kroki do przodu pojawia się ,,starszy Pan po 70” z uśmiechem na twarzy, pełen życia, bo on pojął na czym polega ta filozofia. Może nie zna jej z nazwy, ale wie na czym polega i się do tego stosuje. To zależy tylko i wyłącznie od naszej motywacji i podejścia. Dobra myśl potrafi przenieść największe góry, pokonać największe przeszkody. A co ciekawe jest 1000 razy silniejsza od tej złej.

P (Personal)

Ma charakter personalny. Nie ma dwóch identycznych osób.  Nie istnieje również uniwersalna recepta na zdrowy styl życia i dobre samopoczucie. Każdy z nas musi określić swoje potrzeby i na ich podstawie wprowadzić zmiany do własnego stylu życia.

Osobista filozofia HELP prowadzi do zachowań promujących zdrowy tryb życia. Zdrowy styl życia może być praktykowany przez każdego z nas.

Leave a Comment on Filozofia HELP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *